x
передзвонити

Ефективні вправи для виправлення постави

Формування постави дитини залежить від багатьох факторів. Важливо контролювати, як дитина стоїть, сидить, ходить. Потрібно періодично проводити фізичні зарядки, робити вправи для м'язів спини, ніг, живота. Все це необхідно для правильного розвитку природного м'язового корсета людини. Нехтування елементарними речами здатне привести до негативних наслідків.

Спорт в житті дитини починається з перших років його життя - це масажі, зарядка і т.д. У старшому віці фізичні навантаження можна збільшити і віддати дитину на спортивні секції. З кожним проведеним роком в школі навантаження на хребет збільшується, тому створити умови для підтримки правильної постави хребта і підійти з повною відповідальністю до цього питання - завдання кожного дорослого.

Зміст статті:

 1. Правильна постава у дитини - запорука міцного здоров'я на довгі роки.
 2. Що провокує викривлення постави у дітей?
 3. Головні правила збереження красивої і здорової постави у дітей і школярів.
 4. Топ-5 вправ, які допоможуть зробити дитячу поставу здоровою.
 5. Правильна меблі для дітей, щоб підтримувати гарну і здорову поставу.

Постава - це звичне положення тіла при стоянні, ходьбі, сидінні; формується в процесі росту, розвитку і виховання.

1. Правильна постава у дитини - запорука міцного здоров'я на довгі роки

Завжди приємно дивитися на людину з рівною спиною, розправленими плечима, легкою ходою. Навіть візуально такі люди виглядають набагато впевненіше в собі. Але з ідеальною поставою люди не народжуються. Над цим необхідно працювати з року в рік - прищеплювати дитині правильні звички, здоровий спосіб життя, харчування.

Рекомендуємо подивитися цікаве відео разом з вашою дитиною:

2. Що провокує викривлення постави у дітей?

Сформована неправильна постава призводить до численних проблем зі здоров'ям. Порушується робота дихальної системи, центральної нервової системи, скорочується об'єм легенів, з'являється задишка, з'являються інші збої в роботі внутрішніх органів.

На порушення дитячої постави впливають безліч факторів:

 • вроджені і спадкові чинники;
 • перенесені захворювання;
 • травми;
 • зневажливе ставлення до соціально-гігієнічним правилам (мала фізична активність, погана загартованість);
 • невідповідність дитячих меблів віку дитини (висота столу і стільця не відповідає зросту дитини);
 • звичка неправильно сидіти;
 • тісний незручний одяг;
 • перевтома;
 • погане освітлення робочого місця школяра;
 • слабкий зір;
 • неправильно підібрані і важкі шкільні сумки;
 • неправильна форма стопи;
 • психологічний стан школяра.

Протягом навчального року всі ці фактори лише розвиваються і поглиблюються. У зв'язку з цим можна спостерігати швидку стомлюваність у школяра, застійні явища в м'язах ніг, спини, шиї. Від тривалого сидіння за партою дитина опускає плечі, голову, починає перекошуватися тулуб. Все це негативно позначається на формуванні постави у дітей.

Рекомендуємо подивитися відео:

Види порушення постави:

 • сутулість;
 • плоска спина;
 • плосковогнутим спина;
 • кругла спина;
 • круглоувігнута спина;
 • млява постава.

Самим поширенням порушенням дитячої постави є сутулість. Під час читання або гри за комп'ютером, діти не контролюють себе. Спинні м'язи розслаблюються, округлюються, плечі опускаються. Як результат, утворюється сутулість.

3. Головні правила збереження красивої і здорової постави у дітей і школярів

Формування правильної постави у дитини починається з самого народження. Тому головна відповідальність за розвиток здорової дитини покладається в першу чергу на батьків.

Отже, формуємо правильну поставу у дітей: формування здорового постави з самого народження.

Приділяти увагу правильному фізичному розвитку дитини необхідно з самого народження. Вже з дитинства важливо починати прищеплювати дитині правильні звички і привчати до здорового способу життя.

Рухова активність.

У віці від 1,5 до 5 років, змусити дитину сидіти на одному місці практично неможливо. Однак уже в ранньому шкільному віці ця активність значно знижується. За шкільною партою діти сидять довше, а рухаються менше. Тому не втрачайте можливості, щоб дитина посувався. У школі це можуть бути фізкультхвилинки. Вечірньої пори можна покататися на роликах, велосипеді, ковзанах. Також можна пограти в рухливі ігри - бадмінтон, футбол, волейбол або просто побігати.

.

Уникайте перебування в неправильних позах.

Тут дуже важливий батьківський контроль. Необхідно нагадувати дитині, щоб він сидів рівно, не зігнувся, дотримувався дистанції перед книгою, комп'ютером або малюнком, який він малює

Загальна фізична підготовка.

Велике значення мають фізичні навантаження, загартовування, вправи, які підвищують тонус організму. Сприятливий вплив на поставу має такий вид спорту як плавання.

Перевірка на плоскостопість.

Взуття у дитини повинна бути зручною і якісною. Вибір якісної і зручного взуття допоможе уникнути такого відхилення як плоскостопість, збереже правильну поставу під час рухів.

Правильний вибір меблів для дитини.

Ліжко у дитини повинна бути твердою і, бажано, з ортопедичним матрацом. Уникайте розкладних крісел або диванів. Якщо все ж у дитини розкладний диван замість повноцінної ліжка, то хоча б робіть його хорошим матрацом.

Письмовий стіл і стілець повинні відповідати зросту дитини. Зверніть увагу на "зростаючу меблі". Вона не тільки дбає про здоров'я школяра, така покупка вигідна з економічної точки зору для батьків. Вона прослужить не менше 10 років.

Вправи для розвитку і підтримки правильної постави.

Навіть якщо сьогодні зі спиною у дитини все добре, не варто розслаблятися, а потрібно виконувати комплекс вправ на зміцнення м'язів спини, плечового пояса, черевного преса, а також на розвиток гнучкості і рухливості суглобів.

Рекомендуємо подивитися відео:

4. Топ-5 вправ, які допоможуть зробити дитячу поставу здоровою.

1. Розвантажуємо хребет.

Два рази на день лежимо на твердій поверхні. Досить 15 хвилин для кожного разу.

2. Турнік.

Вісім в спокійному стані на турніку. За часом: на скільки вистачить сил.

3. Пряма спина.

Встаємо до стіни, щільно притиснувши голову, сідниці і п'яти. Відходимо від стіни, присідаємо і встаємо, прийнявши правильне положення.

4. «Ластівка».

Ноги разом, руки опущені. При відведенні однієї ноги назад, руки розводимо в сторони. Стоїмо півхвилини. Потім міняємо ноги.

5. Ходьба по кімнаті.

Ходимо, чергуючи різні варіанти: на носках, на п'ятах, на зовнішніх краях стоп.

Рекомендуємо подивитися відео: Зарядка для дітей

5. Правильна меблі для дітей, щоб підтримувати гарну і здорову поставу.

Дуже багато часу учні проводять за партою, а вдома - за робочим столом, готуючись до уроків. Тому дуже важливо, щоб вони зберігали під час занять правильну робочу позу.

При виконанні письмових робіт слід сидіти так: передпліччя на кришці столу, плечі на одному рівні, голова трохи нахилена вперед, ноги поставлені на підлогу паралельно, гомілки під прямим кутом до стегон. Слухаючи пояснення вчителя або відповіді товаришів, учні сидять невимушено, спираючись на спинку сидіння, але при цьому правильно і красиво тримають голову і тулуб.

Щоб забезпечити дитині повний комфорт для занять в домашніх умовах, оптимальний варіант - купити зростаючу парту для школяра для будинку. Стандартні столи не завжди зручні, і часто не підходять до зростання дитини. В основному, вони розраховані на експлуатацію дорослою людиною. Зростаюча парта від німецького виробника moll легко підлаштовується під поточне зростання юного користувача і "росте" разом зі своїм господарем. Регулювати висоту столу рекомендується двічі в рік.

Але навіть наявність "зростаючого" столу не дасть потрібного ефекту без "зростаючого" стільця. Ергономічні стільці moll також регулюються під ріст дитини, а спинка стільця має ортопедичну основу, яка повторює природний вигин хребта та допомагає підтримувати його в правильному положенні протягом усього заняття.

Саме такий тандем здатний зробити благотворний вплив на формування дитячої постави. З такими столом і стільцем дитина менше втомлюється, спина дитини постійно підтримується спинкою стільця, а стільниця нахиляється на потрібний кут, що не втомлює очі юного учня.

І, звичайно ж, не забувайте, що в робочій зоні необхідно забезпечити школяреві достатнє освітлення. Світильник над робочим столом повинен мати м'який розсіюється світло і не бити в очі. У світильника moll є можливість відрегулювати яскравість світла, а також безліч інших цікавих функцій, які приведуть дитину в непідробний захват.

Для того, щоб у дитини з дитинства формувалася правильна постава, необхідно з раннього віку починати над цим працювати, щоб не усувати наслідки своїх же недоліків у фізичному вихованні дітей.

Звертайте увагу на різні фактори - харчування, фізична активність, комфорт.

Допоможіть дитині вирости здоровим і успішним людиною!

Рекомендуємо подивитися відео:

ACME Hotel Innsbruck A beautifully located business hotel right in the heart of the alps. Watch the sun rise over the scenic Inn valley while enjoying your morning coffee.
Відгуки про нас

Fatal error: Call to a member function get() on null in /home/ditrih/moll-ukraine.com.ua/www/index.php on line 102