10 правил виховання гіперактивної дитини

Синдром дефіциту уваги і гіперактивності дітей почали більш детально досліджувати відносно недавно, приблизно в 70-і роки минулого століття. У 80-ті - 90-ті роки було встановлено, що при гіперактивності йде неправильний розвиток певних ділянок мозку. Є безліч теорій і припущень чому це відбувається, чому протікає розвиток в неправильному ключі. В першу чергу при гіперактивності дитини необхідно звернутися до психолога і невропатолога, але від самих батьків також багато залежить. Доведеться багато працювати над собою і над вихованням дитини.
Отже, подивимося, які правила потрібно прищепити дитині з гіперактивністю і його батькам. Загальні рекомендації не складні, необхідно лише дотримуватися їх регулярно для полегшення ситуації для них самих і їх навколишнього кола.
Зміст статті:
Встановіть контакт з дитиною.
Закон сталості правил.
Порядок і безпеку.
Режим у всіх сферах життя.
Правило похвали.
Чи не перемога, а участь.
Шукаємо найкраще.
Направляємо енергію в потрібне русло.
Мистецтво збиратися куди-небудь.
Батьки теж люди!
1. Встановіть контакт з дитиною.
Говоріть, звертаючись до дитини. Якщо недостатньо слів і дитина немов ігнорує вас, то доторкніться до нього, поверніть його до себе. Усуньте все те, що може перешкодити візуальному контакту - музика, телевізор, іграшка і навіть батька, який може діяти на дитину неадекватно. Наприклад, якщо напередодні, у тата з дитиною був скандал, то тата "як дратівливий чинник" потрібно спочатку "прибрати", а потім спокійно встановити контакт.
2. Закон сталості правил.
Правила, які встановлюються для гіперактивних дітей, для всіх інших діток теж діють. Просто для гіперактивних дітей, більш важливо дотримуватися і дотримуватися цих правил. Необхідно засвоїти, що ці правила постійні завжди. Наприклад, якщо не можна крутити ручку на газовій плиті, то її не можна крутити і завтра, і після завтра, в загальному завжди.
Якщо сьогодні не можна вриватися в ванну кімнату, коли там миється мама чи бабуся, то це завтра теж не можна робити. Правила повинні бути зрозумілими, конкретно роз'ясненими і здійсненними. Тобто якщо ми встановили правило - штани потрібно повісити в шафу. То треба не просто сказати дитині, щоб він повісив штани в шафу, а пояснити про яких штанях йдеться, про яке шафі йдеться і ці штани повинні завжди перебувати саме в цій шафі.
3. Порядок і безпека
Для гіперактивних дітей цей пункт важливий до надзвичайності. Батьки та інші навколишні дитини дорослі, повинні зробити все для того, щоб зменшити ймовірність травм, щоб дитина не смикнув за будь-якої шнур, щоб не засунув 2 пальці в розетку, щоб нічого в хаті не розбилося.
Але при цьому потрібно чітко розуміти, що з безпекою може бути дуже важко. Якщо на кухні всюди брудно і навіть підлога слизька від бруду, а у тата на робочому столі немає вільного місця від його всяких речей, то ні про яку безпеку не може йти мови.
У плані порядку і безпеки батьки в першу чергу служать прикладом для своєї дитини.
4. Режим у всіх сферах життя.
Чим частіше і краще ви робите одне і те ж з гіперактивним дитиною, тим з кожним разом все справи краще виходять. Тому навіть у вихідні дні дотримуйтеся режиму, дотримуйтеся вже встановлених правил і не робіть ніяких поблажок і винятків. Навіть у вихідний день іграшки потрібно скласти, брудну тарілку після обіду потрібно прибрати зі столу, прогулянка теж в один і той же час. Навіть казку читають одне і теж кількість часу. Якщо сьогодні читали казку пів години, то і завтра на прочитання казки піде стільки ж часу. Так буде легше і дитині, і батькам.
5. Правило похвали.
Як не дивно, це визнавати, але багато батьків дуже люблять лаяти своїх дітей. За день на дитину виливається стільки зауважень і критики, що жоден дорослий такого б не витримав, а діти змушені терпіти подібні "причіпки" дорослих кожен день з ранку до вечора.
Іноді батьки перестають помічати які у них чудові дітки і як у них добре щось виходить робити. Вишукуйте те, що добре виходить робити у крихти і постійно хвалите дитину. Нехай для дорослої людини поставити чашку на місце це сущі дрібниці, але для дитини це важливо і похвалити його ще один раз зайвим не буде.
6. Не перемога, а участь.
Це дуже важливий пункт для гіперактивних дітей. Так, сьогодні йому не вдалося відмити тарілку до кінця. Але ж він її мив, намагався і це вже велике досягнення. Необхідно навіть за це похвалити дитину і запевнити, що наступного разу у нього все вийде.
7. Шукаємо найкраще.
Завдання батьків знайти особливості, в яких дитина проявляє себе найкраще. Наприклад, часто можна зустріти гіперактивної дитини, який з неймовірно великою швидкістю збирає пазли або конструктор. Ніхто як батько знає гідності свого чада і в тій справі, яку у дитини найкраще виходить його потрібно підтримувати, заохочувати. Діти отримують особливе задоволення від того, що у них добре виходить. Тому створіть умови, щоб вони могли цю роботу виконувати.
8. Направляємо енергію в потрібне русло.
Надлишок енергії потрібно обов'язково витрачати і вихлюпувати. Якщо батьки хочуть спокійно відпочити вночі, то ввечері просто необхідно, щоб дитина набігався і настрибав стільки скільки йому потрібно. І це стосується всіх сфер життєдіяльності дитини. Навіть за партою дитина не буде сидіти, поки не "скине" надлишок енергії. І як тільки сили знову почнуть відновлюватися - це знак, що дитині пора робити перерву в будь-якому занятті.
9. Мистецтво збиратися куди-небудь.
Забезпечте безпеку собі і дитині, коли ви куди-небудь збираєтеся. Перед походом в гості потрібно провести цілий інструктаж, продумати, що взяти з собою, розповісти, що можна, а що ні.
Перед тим як зайти в магазин, обов'язково передбачте можливість купити що-небудь дитині, щоб уникнути істерик. Головне, бути готовими до всього. Але якщо ви не впевнені, що дитина зможе тримати себе в руках, то краще від такої подорожі відмовитися.
Пам'ятайте, що гіперактивні діти, стимулюючий впливають один на одного. Якщо там, куди ви пішли вже є активні діти, то може краще туди не ходити.
10. Батьки теж люди!
Якщо у батьків є можливість з кимось залишити дитину, то використовуйте будь-яку хвилину, щоб відпочити від дитини. Це можуть бути бабусі, дорослі сусідські діти. Дитині потрібні спокійні адекватні батьки.
Рекомендуємо подивитися відео: Гіперактивні діти, СДУГ! Лікування гіперактивного дитини
Друзі, не забувайте, що в нашому інтернет-магазині можна замовити все, що необхідно для комфортного навчання дитини - письмові столи, стільці, тумби. Ергономічна німецькі меблі дозволяє облаштувати робоче місце школяра зручно, красиво і головне, корисно для здоров'я.
Вибрати продукцію німецької компанії moll можна у нас на сайті або приходьте в наш магазин у м Одеса на вулиці Толбухіна, 135/2, 2-й поверх. Приходьте разом з дитиною, щоб вибрати для нього якісну і надійну меблі.
Усе найкраще дітям!