x
передзвонити

10 правил виховання гіперактивної дитини

10 правил виховання гіперактивної дитини

Синдром дефіциту уваги і гіперактивності дітей почали більш детально досліджувати відносно недавно, приблизно в 70-і роки минулого століття. У 80-ті - 90-ті роки було встановлено, що при гіперактивності йде неправильний розвиток певних ділянок мозку. Є безліч теорій і припущень чому це відбувається, чому протікає розвиток в неправильному ключі. В першу чергу при гіперактивності дитини необхідно звернутися до психолога і невропатолога, але від самих батьків також багато залежить. Доведеться багато працювати над собою і над вихованням дитини.

Отже, подивимося, які правила потрібно прищепити дитині з гіперактивністю і його батькам. Загальні рекомендації не складні, необхідно лише дотримуватися їх регулярно для полегшення ситуації для них самих і їх навколишнього кола.

Зміст статті:

Встановіть контакт з дитиною.
Закон сталості правил.
Порядок і безпеку.
Режим у всіх сферах життя.
Правило похвали.
Чи не перемога, а участь.
Шукаємо найкраще.
Направляємо енергію в потрібне русло.
Мистецтво збиратися куди-небудь.
Батьки теж люди!

 

Как правильно воспитывать гиперактивного ребенка

 

1. Встановіть контакт з дитиною.

Говоріть, звертаючись до дитини. Якщо недостатньо слів і дитина немов ігнорує вас, то доторкніться до нього, поверніть його до себе. Усуньте все те, що може перешкодити візуальному контакту - музика, телевізор, іграшка і навіть батька, який може діяти на дитину неадекватно. Наприклад, якщо напередодні, у тата з дитиною був скандал, то тата "як дратівливий чинник" потрібно спочатку "прибрати", а потім спокійно встановити контакт.

 

Как правильно воспитывать гиперактивного ребенка

 

2. Закон сталості правил.

Правила, які встановлюються для гіперактивних дітей, для всіх інших діток теж діють. Просто для гіперактивних дітей, більш важливо дотримуватися і дотримуватися цих правил. Необхідно засвоїти, що ці правила постійні завжди. Наприклад, якщо не можна крутити ручку на газовій плиті, то її не можна крутити і завтра, і після завтра, в загальному завжди.

Якщо сьогодні не можна вриватися в ванну кімнату, коли там миється мама чи бабуся, то це завтра теж не можна робити. Правила повинні бути зрозумілими, конкретно роз'ясненими і здійсненними. Тобто якщо ми встановили правило - штани потрібно повісити в шафу. То треба не просто сказати дитині, щоб він повісив штани в шафу, а пояснити про яких штанях йдеться, про яке шафі йдеться і ці штани повинні завжди перебувати саме в цій шафі.

Как правильно воспитывать гиперактивного ребенка

 

3. Порядок і безпека

Для гіперактивних дітей цей пункт важливий до надзвичайності. Батьки та інші навколишні дитини дорослі, повинні зробити все для того, щоб зменшити ймовірність травм, щоб дитина не смикнув за будь-якої шнур, щоб не засунув 2 пальці в розетку, щоб нічого в хаті не розбилося.

Але при цьому потрібно чітко розуміти, що з безпекою може бути дуже важко. Якщо на кухні всюди брудно і навіть підлога слизька від бруду, а у тата на робочому столі немає вільного місця від його всяких речей, то ні про яку безпеку не може йти мови.

У плані порядку і безпеки батьки в першу чергу служать прикладом для своєї дитини.

 

Как правильно воспитывать гиперактивного ребенка

 

4. Режим у всіх сферах життя.

Чим частіше і краще ви робите одне і те ж з гіперактивним дитиною, тим з кожним разом все справи краще виходять. Тому навіть у вихідні дні дотримуйтеся режиму, дотримуйтеся вже встановлених правил і не робіть ніяких поблажок і винятків. Навіть у вихідний день іграшки потрібно скласти, брудну тарілку після обіду потрібно прибрати зі столу, прогулянка теж в один і той же час. Навіть казку читають одне і теж кількість часу. Якщо сьогодні читали казку пів години, то і завтра на прочитання казки піде стільки ж часу. Так буде легше і дитині, і батькам.

 

Как правильно воспитывать гиперактивного ребенка

 

5. Правило похвали.

Як не дивно, це визнавати, але багато батьків дуже люблять лаяти своїх дітей. За день на дитину виливається стільки зауважень і критики, що жоден дорослий такого б не витримав, а діти змушені терпіти подібні "причіпки" дорослих кожен день з ранку до вечора.

Іноді батьки перестають помічати які у них чудові дітки і як у них добре щось виходить робити. Вишукуйте те, що добре виходить робити у крихти і постійно хвалите дитину. Нехай для дорослої людини поставити чашку на місце це сущі дрібниці, але для дитини це важливо і похвалити його ще один раз зайвим не буде.

Как правильно воспитывать гиперактивного ребенка

 

6. Не перемога, а участь.

Це дуже важливий пункт для гіперактивних дітей. Так, сьогодні йому не вдалося відмити тарілку до кінця. Але ж він її мив, намагався і це вже велике досягнення. Необхідно навіть за це похвалити дитину і запевнити, що наступного разу у нього все вийде.

 

Как правильно воспитывать гиперактивного ребенка

 

7. Шукаємо найкраще.

Завдання батьків знайти особливості, в яких дитина проявляє себе найкраще. Наприклад, часто можна зустріти гіперактивної дитини, який з неймовірно великою швидкістю збирає пазли або конструктор. Ніхто як батько знає гідності свого чада і в тій справі, яку у дитини найкраще виходить його потрібно підтримувати, заохочувати. Діти отримують особливе задоволення від того, що у них добре виходить. Тому створіть умови, щоб вони могли цю роботу виконувати.

Как правильно воспитывать гиперактивного ребенка

 

8. Направляємо енергію в потрібне русло.

Надлишок енергії потрібно обов'язково витрачати і вихлюпувати. Якщо батьки хочуть спокійно відпочити вночі, то ввечері просто необхідно, щоб дитина набігався і настрибав стільки скільки йому потрібно. І це стосується всіх сфер життєдіяльності дитини. Навіть за партою дитина не буде сидіти, поки не "скине" надлишок енергії. І як тільки сили знову почнуть відновлюватися - це знак, що дитині пора робити перерву в будь-якому занятті.

 

Как правильно воспитывать гиперактивного ребенка

 

9. Мистецтво збиратися куди-небудь.

Забезпечте безпеку собі і дитині, коли ви куди-небудь збираєтеся. Перед походом в гості потрібно провести цілий інструктаж, продумати, що взяти з собою, розповісти, що можна, а що ні.

Перед тим як зайти в магазин, обов'язково передбачте можливість купити що-небудь дитині, щоб уникнути істерик. Головне, бути готовими до всього. Але якщо ви не впевнені, що дитина зможе тримати себе в руках, то краще від такої подорожі відмовитися.

Пам'ятайте, що гіперактивні діти, стимулюючий впливають один на одного. Якщо там, куди ви пішли вже є активні діти, то може краще туди не ходити.

 

Как правильно воспитывать гиперактивного ребенка

 

10. Батьки теж люди!

Якщо у батьків є можливість з кимось залишити дитину, то використовуйте будь-яку хвилину, щоб відпочити від дитини. Це можуть бути бабусі, дорослі сусідські діти. Дитині потрібні спокійні адекватні батьки.

Рекомендуємо подивитися відео: Гіперактивні діти, СДУГ! Лікування гіперактивного дитини

Друзі, не забувайте, що в нашому інтернет-магазині можна замовити все, що необхідно для комфортного навчання дитини - письмові столи, стільці, тумби. Ергономічна німецькі меблі дозволяє облаштувати робоче місце школяра зручно, красиво і головне, корисно для здоров'я.

Вибрати продукцію німецької компанії moll можна у нас на сайті або приходьте в наш магазин у м Одеса на вулиці Толбухіна, 135/2, 2-й поверх. Приходьте разом з дитиною, щоб вибрати для нього якісну і надійну меблі.

Усе найкраще дітям!

ACME Hotel Innsbruck A beautifully located business hotel right in the heart of the alps. Watch the sun rise over the scenic Inn valley while enjoying your morning coffee.
Відгуки про нас

Fatal error: Call to a member function get() on null in /home/ditrih/moll-ukraine.com.ua/www/index.php on line 102